İtalyan Kültür

Home/İtalyan Kültür
İtalyan Kültür 2018-04-25T13:03:06+00:00
kik1

KOCAELİ İTALYAN KÜLTÜR

Kocaeli İtalyan Kültür, italyanca öğrenmek, italyancasını geliştirmek ve İtalyan kültürü hakkında bilgi edinmek isteyenlerin buluşma noktasıdır. 2017 yılının başlarında kurulan Kocaeli İtalyan Kültür, italyanca eğitmenlik yapan Francesco Paolo Doronzo tarafından kurulmuştur.

İtalyanca Sohbet

İtalyancanızı ilerletmek mi istiyorsunuz? Kocaeli İtalyan Kültür’ün kurucusu Francesco Doronzo, her türlü sorularınızı yanıtlamakta ve İtalyancanızı geliştirmenizde yardımcı olmaktadır.

Caffè

Kocaeli İtalyan Kültür’de kahvenizi içip, hoş bir zaman geçirebilir, sizlerle aynı ilgiyi paylaşan kişilerle italyanca sohbet edebilirsiniz.

İtalyanca Kütüphane

Kocaeli İtalyan Kültür, İtalyanca Kütüphanesi ile, kitap okumak isteyen ziyaretçilerine geniş bir yelpazede hizmet sunmayı amaçlamaktadır.

FRANCESCO PAOLO DORONZO

Francesco Paolo Doronzo, 1972 yılında İtalya’nın Barletta, Puglia bölgesinde doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini tamamladıktan sonra, Piacenza Emilia Romagna Üniversitesini bitirmiş ve 2003 yılında İstanbul’a yerleşerek İtalyanca Öğretmenliği kariyerine başlamıştır.


2003 ve 2012 yılları arasında çeşitli okullarda İtalyanca dersler veren Francesco, yine çalıştığı okullardan biri olan Karya International aracılığıyla Kocaeli Şehri ile tanıştı. Aynı anda hem Pirelli Kocaeli Fabrikasında hem de İstanbul’da İtalyanca eğitmenlik yapan Francesco, okulların yanı sıra, tanınmış fabrikalara da İtalyanca eğitimi vererek çalışma alanını genişletti. Ermenegildo Zegna ve Bağdat Caddesi’ndeki Batı Dilleri Okulu’nda senelerce çalıştıktan sonra 2013 senesinde İzmit’e taşındı.


Burada, Bemar Okulu’nda bir süre çalıştıktan sonra Kocaeli İtalyan Kültür’ü kurma çalışmalarına başladı. 2017 yılının başlarında bu hedefine ulaşan Francesco, Defne adında bir çocuk babasıdır